Prawie 3 mln zł dofinansowania na budowę ścieżki rowerowej na odcinku Zielniki – Pławce

otrzymał Powiat Średzki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

24.03.2021
Grafika przedstawia zdjęcie ścieżki rowerowej, logotyp: Funduszy Europejskich,  flagi: Rzeczypospolitej Polskiej, Unii Europejskiej oraz herby: Województwa Wielkopolskiego raz Powiatu Średzkiego oraz informację o kwocie i źródle dofinansowania (zawarta w tekście).

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał projektowi „Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej nr 2411P na odcinku Zielniki – Pławce” : 2 884 060,95 zł Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu wynosi: : 3.393.012,90 zł.

Projekt budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej 2411P na odcinku Zielniki – Pławce zakłada wykonanie nawierzchni ścieżki rowerowej o szerokości 2 m o łącznej długości 4435 m.
W celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników ścieżki w Zielnikach, Romanowie i Pławcach, w pobliżu przejść dla pieszych i przystanków autobusowych, zostanie zainstalowanych 30 lamp zasilanych panelem fotowoltaicznym. W rejonie przejazdów i przejść dla pieszych projekt przewiduje obniżenie krawężników oraz specjalnych płytek ryflowanych dla ułatwienia poruszania się osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz niewidomym.
W Zielnikach, Romanowie oraz Pławcach, w pobliżu przystanków autobusowych powstaną 3 miejsca postojowe dla rowerów o powierzchni 8 m2, utwardzone kostką brukową, każde z 5 stanowiskami dla rowerów.

Realizacja projektu poprawi jakość i bezpieczeństwo komunikacji, zarówno rowerzystów, jak i osób zmotoryzowanych, zwiększą się możliwości wyboru sposobu komunikacji oraz atrakcyjność komunikacji rowerowej.

Projekt RPWP.03.03.01-30-0023/20 realizowany  w ramach Działania 3.3. „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska” Poddziałania 3.3.1. Inwestycje w obszarze transportu miejskiego” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.