IV Jarmark Kulturowy Kół Gospodyń Wiejskich

oraz organizacji kobiecych z terenów wiejskich za nami za nami!

13.10.2020

Na fotografii Członkinie KGW oraz przedstawiciele władz samorządowych na dziedzińcu kościoła kolegiackiego.

W ostatnią niedzielę, 11 października br. w kościele kolegiackim w ramach IV Jarmarku Kulturowego Kół Gospodyń Wiejskich odbyła się̨ uroczysta msza św. celebrowana przez ks. kanonika Janusza Śmigla. Po mszy św. można było zwiedzać średzką kolegiatę wraz z przewodnikiem. Uroczystości zakończyło złożenie kwiatów pod tablicą św. Jana Pawła II.

Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich towarzyszyli: Ernest Iwańczuk - Starosta Średzki, Krystyna Kubicka-Sztul - Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Mirosława Katarzyna Kaźmierczak - Prezes Stowarzyszenia Krajowe Forum Kobiet Oddział Wielkopolski.

Organizatorami Jarmarku byli: ksiądz kanonik Janusz Śmigiel - Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Zielniczkach.

Niezwykła aktywność i praca Członkiń Kół Gospodyń Wiejskich nad upowszechnianiem tradycji i sztuki ludowej jest bezcenną wartością dla wszystkich mieszkańców Ziemi Średzkiej. Tradycja i zwyczaje naszych przodków tworzą naszą historię, jej nauka zaś pozwala budować lepszą przyszłość. Wszystkim Paniom dziękujemy za niestrudzoną pracę, aktywizację mieszkańców Powiatu Średzkiego oraz naukę szacunku do przeszłości.