3 marca 2021 roku panie w wieku 50-69 lat zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne

11.02.2021

Grafika zawiera informacje zawarte w tekśćie oraz logotypy NFZ, Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów i Powiatu Średzkiego.

W bezpłatnym badaniu mogą uczestniczyć panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu dwóch ostatnich lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez NFZ.

Panie w wieku 35-49 lat oraz 70+ mogą wykonać badanie odpłatnie korzystając z dofinansowania Powiatu Średzkiego.

Mammobus stanie 3 marca 2021 roku przy wejściu do nowego skrzydła Szpitala Średzkiego przy ul. Żwirki i Wigury 10, w godzinach od 13.00 do 17.00. Podstawą wykonania badania jest dowód osobisty oraz ważny dokument ubezpieczenia.

Rejestracja na badania odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.30 pod numerem telefonu: 61 855 75 28 / 61 851 30 77.

Mammografia to rentgenowskie badanie piersi, które jest obecnie najlepszym sposobem wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju. Pozwala rozpoznać wczesne zmiany, jak również te, które nie dają się wyczuć podczas badania palpacyjnego, wielkości 2-3 mm. Ucisk stosowany w czasie mammografii nie uszkadza piersi; jest konieczny w celu uzyskania zdjęć wysokiej jakości, a ponadto pozwala na obniżenie dawki promieniowania rentgenowskiego. Mammografia pozwala wcześnie wykrywać 90-95 % zmian nowotworowych, a we wczesnej fazie rozwoju każdy nowotwór może być całkowicie uleczalny, dlatego gorąco zachęcamy do korzystania z badań!

Zapraszamy!